Kariérní a klubová ocenění RE/MAX pro makléře

Kvantitativní ocenění

Hvězdičky

V rámci RE/MAX ČR jsou hvězdičky udělovány podle celkové výše dosažené produkce od počátku působení makléře v RE/MAX (1 hvězdička = dosažená provize od počátku působení makléře v RE/MAX 1,5 milionu Kč, 2 hvězdičky = 3,5 milionu Kč, 3 hvězdičky = 5,5  milionu Kč, 4 hvězdičky = 7,5 milionu Kč, 5 hvězdiček = 9,5 milionu Kč, 6 hvězdiček = 10,4 milionu a více Kč).

hvezdicky

Mezinárodní ocenění

RE/MAX International každoročně uděluje několik mezinárodních individuálních ocenění, která jsou rozdělena do 2 kategorií.

Klubová ocenění

Tato prestižní mezinárodní ocenění jsou udělována nejlepším RE/MAX makléřům z celého světa na základě dosažené výše hrubých ročních provizí. Nejvyššími možnými oceněními jsou 100% Club, Platinum Club, Diamond Club a Chairman´s Club. Makléři mají výsadu používat loga prestižních klubových ocenění na všech svých propagačních materiálech po dobu jednoho roku.

100percentclub platinumclublogo chairmansclublogo

Profesní ocenění

Tato prestižní mezinárodní ocenění jsou udělována nejlepším RE/MAX makléřům z celého světa nejen na základě výše celkových hrubých provizí, ale také v závislosti na délce působení ve společnosti RE/MAX. Makléř se může stát členem tří různých celosvětově uznávaných klubů – Hall of Fame, Lifetime Achievement a hlavně nejprestižnějšího Circle of Legends. Nejvyšší ocenění Circle of Legends může makléř získat až po více než desetiletém působení v RE/MAX, což bezpochyby zaručuje jeho vysoké profesní kvality. Ocenění jsou udělována na dobu neurčitou a makléři mohou logo klubu používat na všech svých propagačních materiálech.

image9 image10_0 image11

 

RE/MAX mění pravidla na realitním trhu – První nezávislá certifikace makléřů v ČR

Na tuzemském realitním trhu nabízí mnoho realitních kanceláří nějakou formu vzdělávání a certifikace pro své makléře. Do současné doby však nebylo pro zákazníky v České republice žádné celostátní objektivní měřítko, které by oddělilo kvalitní makléře od těch nekvalitních. Živnost makléře není vázaná a tedy regulovaná státem.

RE/MAX se proto rozhodl jako první realitní síť na českém trhu stát u zrodu celostátní certifikace makléřů CRM (Certifikovaný Realitní Makléř) ISO, která je objektivně a nezávisle udělována Českou společností pro jakost, která má akreditaci od Českého institutu pro akreditaci. „ Česká společnost pro jakost provádí certifikace osob v různých oborech již 15 let. Na základě podnětu společnosti RE/MAX byl ve spolupráci s týmem odborníků vytvořen nový program personální certifikace,Certifikovaný Realitní Makléř ".

" Držitelé tohoto certifikátu prokázali vysoké znalosti v oboru před nezávislou komisí a jsou zárukou poskytování kvalitních služeb na realitním trhu ", říká Petr Koten, ředitel úseku certifikací České společnosti pro jakost. Zkouška je veřejně dostupná jak stávajícím makléřům, tak i široké veřejnosti. Každý zájemce bude skládat ústní a písemnou zkoušku před nezávislou komisí. „ Jsme si vědomi, že jako lídr na trhu neseme odpovědnost za utváření a profesionalizaci trhu ku prospěchu konečného zákazníka, to je naše deklarovaná mise a právě zavedením certifikace makléřů dle mezinárodních standardů ISO jí naplňujeme,” dodává David Krajný, prezident realitní společnosti RE/MAX Česká republika a Slovensko.

Z interních průzkumů společnosti RE/MAX vyplynulo, že přes 50 % realitních transakcí probíhá na přímo, tedy bez účasti realitní kanceláře. Výsledky dále ukázaly, že lidé nevyužívají služeb realitních kanceláří, protože nejsou ochotni platit za neadekvátní servis a ne proto, aby ušetřili. Certifikace CRM ISO poskytne záruku kvality poskytovaného servisu a především přispěje k objektivní orientaci zákazníka. V rámci sítě RE/MAX bude tato certifikace povinnou součástí kariérního růstu každého makléře. RE/MAX Akademie má prozatím jako jediná potřebnou kvalifikaci a akreditaci od ministerstva školství, aby mohla toto školení poskytovat.

Kolik vzdělávání stojí?

Existuje interní a externí cena. Pro externí žadatele je to 35 tisíc a pro interní makléře RE/MAX 20 tisíc korun. Ta cena se může zdát být vysoká, ale lektoři něco stojí, pronájem místností něco stojí a my platíme za každou certifikaci peníze státu. Toto je cena za certifikát ISO, každý makléř si může zvolit pouze studium nižších stupňů a pak je samozřejmě cena nižší.

 

Na jak dlouho se certifikáty udělují?

Udělují se na tři roky a realitní makléř má během této doby povinnost kvalitu dokazovat. Musí dokládat reference a všechny reklamace na svou práci. Certifikát bude odebrán okamžitě, pokud bych neměl ve složce všechny reklamace. Po třech letech bude obhajoba certifikátu, kde budete muset doložit reference, dále určitý obrat a reklamace nesmí být pravidlem. Po třech letech má realitní makléř také povinnost projít dalším vzděláváním.

Učit se, chtít a vydržet.

V naší společnosti je makléř jedno z nejméně populárních povolání. I přesto mohu díky letité praxi v realitách z domova i zahraničí s jistotou říci, že si lidé začínají uvědomovat a oceňovat význam odbornosti, zkušenosti a vzdělání v oboru. A úplně stejně si začínají uvědomovat, že tak jako s bolavým zubem se jde k zubaři, tak s prodejem nemovitosti se jde k realitní kanceláři. 

Renomé a význam RK pomalu roste. Prodat nemovitost je pro legislativní úpravy a změny složitější než před 10 lety a bude složitější i v souvislosti s dodržováním zákonů, které postupně vstupují v platnost. Pokud jste se s tím setkali, je zřejmé, že máte zájem tuto situaci řešit a mohlo by Vás zajímat, jak bych Vám mohl pomoci - viz Služby.

Před schůzkou si připravím fakta a data z cenových map, vygeneruji objemy uskutečněných  prodejů, zjistím pořizovací hodnoty na 1 m2 plochy, vypočítám rozdíl cen realizovaných a nabídkových, a dalších dat, které ovlivňují nabídku/poptávku a provedu odhad ceny a prodejnosti Vaší nemovitosti.

Mnoho klientů během jediné schůzky pochopí, kam kráčí trh. Vyslechnou ode mne nové trendy, vysvětlím nové IT technologie, způsoby a možnosti prodeje, případně upozorním na dosavadní chyby v popisu, v nastavení ceny, v kvalitě gotografií, ve zvolené propagaci, v právním stavu a zákonech a v jiných souvislostech. Dostanete ode mne komplexní strukturovaný obsah s návodem jak to napravit nebo změnit. Vytvořím Vám alternativní scénář, jak přitáhnout bonitní a skutečné zájemce.  

Zkušenosti čerpám z úspěšných realizací více než 500 prodaných nemovitostí za 13 let u realitní kanceláře RE/MAX. Pokud Vás zajímá, co mám jako makléř za sebou, prohlédněte si některá ocenění uvedená níže.

V této části chci také poděkovat za důvěru Vám všem, kteří se rozhodnete mi zavolat. Vaši důvěry si vážím a nezklamu ji.  Buďte si jisti, že pro věc udělám maximum, které jsem v tu chvíli mohl udělat a dosáhnout.  

 

Já vlevo, s kolegy na pódiu při převzetí ocenění. Las Vegas, Nevada, USA, 9.3.2013, Convention Centre, MGM Grand Hotel.

Za 9 let činnosti jsem obdržel mnoho ocenění v rámci kanceláře, v rámci ČR a také v rámci světovém. Nejlepším makléřům, kteří dosáhnou met nejvyšších, se udělují ocenění mezinárodní. Měl jsem to štěstí, že jsem si byl převzít na podiu v Las Vegas Ocenění International Award 100% Club. Již na dohled mám prestižní ocenění HALL of FAME.