Služby pro kupující

Není těžké uspět, je těžké se rozhodnout

Při stovkách prohlídek krásných bytů a domů jsem nesčetněkrát prožil situaci, kdy kupující váhali s koupí, přestože všichni byli pro. Časem rozhodnutí upadlo v zapomnění a nebyla vůle se k rozhodnutí vrátit. Byla to pro kupce smutná chvíle a zklamání vlastních sil. Uvádím zde motto, které nám říká, že půl úspěchu je nemovitost a druhá půlka úspěchu,  je naše rozhodnutí a vůle námi vybrané nemovitosti změnit k obrazu svému. Není těžké uspět, je těžké rozhodnout se.

S rozhodnutím Vám sice nepomohu, ale řeknu Vám, čím se řídili všichni ti, kteří již koupili a jsou šťastni.

 • 1
  Zjištění vašich potřeb
 • 2
  Zadání vaší poptávky zohledňující požadavky (lokalita, dispozice, cena) do systému RE/MAX a její pravidelné párování s aktuální nabídkou nemovitostí
 • 3
  Aktivní hledání vhodných nemovitostí
 • 4
  Zajištění doplňujících informací a domluvení prohlídky nemovitosti s prodávajícím či nabízejícím makléřem
 • 5
  Odborné zhodnocení stavu vámi vybrané nemovitosti a porovnání s její nabídkovou cenou
 • 6
  Váš makléř je pro vás obvykle schopen vyjednat lepší podmínky při koupi vaší nemovitosti, a to včetně ceny, upozornit na případné nedostatky či doporučit nejvhodnější postup při vyjednávání
 • 7
  Zajištění financování v rámci RE/MAX Hypotéky
 • 8
  Zajištění veškerého právního servisu a poradenství – dohlédneme na správný průběh celého obchodu včetně zajištění advokátní úschovy a dohlédnutí na uhrazení daně z nabytí nemovitých věcí
 • 9
  Převzetí nemovitosti a s tím spojená dokumentace – předávací protokol ošetřující stav nemovitosti a přepis energií
 • 10
  Zprostředkování výhodnějšího pojištění vaší nové nemovitosti, domácnosti, životního pojištění spojeného s hypotékou a pojištění schopnosti splácet přes doporučené dodavatele RE/MAX
 • 11
  Zajištění pronájmu vaší nové nemovitosti

Rezervační smlouva :

 

Rezervační smlouva má v obchodě s realitami své opodstatněné a důležité místo a dokáže efektivně filtrovat vážné zájemce a spekulující nerozhodnuté osoby.

Důležitá je oboustranná výhodnost, tedy aby realitní makléř resp. vlastník měli jistotu, že jednání o koupi (nájmu) vedou s opravdu vážným zájemcem, a zájemce měl jistotu, že mu nemovitost někdo „nevyfoukne“. U rezervační smlouvy je ale také nutné, aby se kupec, v případě, před koupí zjištěných závažných problémů, mohl ze smlouvy vyvázat.

Podpis rezervace není jen nějaká zkouška. Z odstoupení mohou vyplývat sankce jak pro kupující (v rezervační smlouvě), tak pro prodávající (ve zprostředkovatelské smlouvě mezi RK a prodávajícím). Ani prodávající by totiž po podpisu smlouvy neměl měnit názor a rušit prodej, když už se našel vhodný kupující. Neradi bychom řešili nějaké právní spory a proto je třeba být opravdu 100%ně rozhodnutý, že právě tuto nemovitost chceme prodat/koupit. Mým záměrem není vydělávat peníze z pokut. Pokud se to ale přece jen stane, pak útěchou může být alespoň to, že pokud jedna ze stran odstoupí, zbylý účastník + zprostředkovatel si dělí smluvní pokutu na polovic.

Oboustranně spravedlivá a vyvážená rezervační smlouva měla mít dále uvedený přibližný obsah. V odkaze si otevřete rezervační smlouvu v pdf, jak ji podepisujeme s klienty : 

Pozn.: Ve smlouvě jsou použity fiktivní jména neexistujících osob a nemovitých věcí. Data společnosti Hassman Trading s.r.o. jako franchisanta zn. RE/MAX jsou skutečná, stejně jako Mgr. Vlastimila Loučka k účelům advokátní úschovy.